Výjimeční interpreti, netradiční setkávání a příjemná atmosféra. Už pátou sezónu pro vás připravujeme program v Tiskárně na Vzduchu. A na letošní koncertní linii se opravdu těšíme. V květnu jsme pozvali na naše podium Bad Karma Boy a ROLE.

Čt 25.05. 19:00

Bad Karma Boy / ROLE na Vzduchu


Psychedelický pop po slovensky se na našem pódiu propojí s pražským garáž-popem. Bad Karma Boy a ROLE rozezní pražské Výstaviště už 25. května. Nenechte si ujít výjimečný hudební zážitek, který jsme pro vás připravili na Vzduchu. Jedná se o pražskou zastávku obou kapel v rámci jejich společného turné po ČR a SR.

Bad Karma Boy (alt-pop, SK) skladajú piesne v slovenčine, postavené na gitarových linkách rozlievajúcich sa na psychadelických klávesových plochách. Dopĺňajú ich vrstveným vokálom, minimalistickou reverbovou gitarou a aranžmánmi, v ktorých nájdete aj zvuky vibrafónu či omnichordu. Bad Karma Boy majú za sebou v Čechách vystúpenia na Colours of Ostrava, United Islands of Prague alebo Besede u Bigbítu a v zahraničí aj niekoľko prestížnych podujatí vrátane Tallinn Music Week. Od svojho vzniku sú súčasťou už legendárneho vydavateľstva Slnko Records.

https://bad-karma-boy.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/BadKarmaBoyOfficial

Pražský garážový pop ROLE i vystačí se dvěma kytarami a bicími. Pluje na vlně post-romantiky, lehké psychedelie a introvertního zkoumání samoty i nejistoty. Táhne se s nimi poněkud vyfabulovaná pověst “špinavé kytarovky”, což je zbytečná nálepka pro někoho, kdo se prostě jen nemá potřebu podobat tisícům dalších indie kapel, kopírujícím své vzory. Jejich debutoví deska „Rána“ byla podle hudebních kritiků jedním z nejzajímavějších počinů roku 2016 na české scéně.

https://rolerolerole.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/rolevole

Vstupenky v předprodeji v síti GoOut: 140 Kč.