Út 07.06. 21:00

Bio na Vzduchu/ Pásmo krátkých filmů nominovaných na cenu Pavla Kouteckého 2016


BIO NA VZDUCHU

Jediné letní kino ve Stromovce. Přijďte na Vzduch každé úterý od 20.30 hodin.

První letošní Bio na Vzduchu uvádí pásmo krátkých filmů nominovaných na cenu Pavla Kouteckého 2016. Vstup zdarma

Kohoutková
ČR/6min/2015
Režie: Veronika Lišková
Jedna prasklina, tisíce vodovodních kohoutků a otrávení obyvatelé Prahy 6. Kdo ví, co doma teče z potrubí?

Všechno skončí v jedné bedně
ČR/18min/2015
Režie: Alžběta Kovandová
Mikroportrét na hranici jemně parodického autoportrétu přibližuje osobnost sběratele, gynekologa, chovatele, honorárního konzula, Holanďana i Čecha Oldřicha Uttendorfského. Skrze panoptikum všedního dne představuje člověka, ve kterém se mísí jazyky, doby i kultury těžko analyzovatelným a interpretovatelným způsobem.

Strip
ČR/10min/2015
Režie: Kateřina Turečková
Mladá studentka dokumentární tvorby na FAMU Kateřina Turečková zkoumá ve stylizované dokumentární rekonstrukci rozpad svého milostného vztahu. Její partnerka se živí jako striptérka a tento fakt, střídavě Kateřinou akceptovaný i vyvolávající rozhořčení, vráží mezi dvojici klín, přestože teoreticky se obě shodují na liberálním přístupu k její práci. V obrazech natočených na černobílý 16mm filmový materiál zachycuje tato filmová miniatura vyjednávání o hranicích intimity.

Království banánových krabic
ČR/9 min/2015/
Režie: Jan Vondráček
Majitel největší sítě antikvariátů v Praze obchoduje s obrovským množstvím knih, avšak knihy nečte. Rychlé a humorné zachycení zmatenosti jednoho člověka, který knihu chápe jen jako zdroj zisku. Mnoho jich vlastní, mnoho jich prodává, ale klid mu to evidentně nepřináší.

Co dělat, když vlaky projíždí
ČR/10 min/2015/
Režie: Karl Friis Forchhammer
Pětice kluků školou povinných tráví svůj volný čas před stěnou pomalovanou graffiti. V surovém prostředí blízko železničních kolejí sledujeme rap v procesu vzniku. Svobodný projev školáků a bezprostřední texty doprovázené hudebním podkresem z mobilu naznačují mnohé o tom, jak vnímají svět.