So 12.05. 10:30

HumbookStage na veletrhu Svět knihy


Do podzimního HumbookFestu je ještě daleko, tak jsme nachystali jarní akci, kterou rozhodně nesmíte propásnout. V sobotu 12. května se sejdeme v Tiskárně na vzduchu na HumbookStage! Akce, která proběhne v rámci našeho největšího knižního veletrhu Svět knihy, představí české young adult autory a taky Kovyho a jeho knížku Ovšem. Diskutovat budeme třeba na téma LGBT literatura, komiksy nebo spisovatelské začátky a den okoření i debatní battle mezi knižními blogery a redaktory. Startujeme v 10:30, podrobný program vám postupně odhalíme v eventu. Vstup na HumbookStage je v rámci vstupného na Svět knihy (pokud je vám míň než 18 nebo máte průkaz studenta, je to za 60 Kč, jinak za 120 Kč).

Akci pořádáme společně se Světem knihy a do programu jsme zapojili ty nejlepší (nejen young adult) nakladatelství: CooBoo, Fragment, BizBooks, Booklab, YOLI a Host.

PROGRAM:

10:30-11:30
Křížem krážem komiksem

Co bylo dřív – slepice nebo vejce? A obrázek nebo text? Jak vznikají komiksy, jaké známky měli z výtvarky a kam chodí na nápady prozradí například autoři komiksů Martin Šinkovský a Petr Novák (Albatros Media). Moderuje odborník na komiksy, programový ředitel Albatrosu Ondřej Müller.

11:45-12:45
LGBT literatura

Láska má mnoho podob. Někdo má rád holky, někdo kluky a někomu to je jedno. Ale naučit se chodit ve vztazích je boj. Někdy o to těžší, když vás v něm čeká taky coming out. Kteří čeští i světoví autoři tohle téma ve své tvorbě reflektují a jak? Po jaké knize sáhnout, pokud vás LGBT tematika zajímá? Diskuze na téma LGBT tematiky v literatuře s autorem Theo Addairem (YOLI), Martinem Bečanem (Fragment) a knižním bloggerem Jakubem Pavlovským.

13:00-14:30
Knižní bloggeři vs. redaktoři

Proč je obálka taková jaká je? Proč jste název knihy přeložili takhle? Vydáte tuhle knihu? A kde a jak knihy k vydání hledáte a vybíráte? Knihomolové mají na lidi z nakladatelství zpravidla hafo/kupu otázek. A knihomolové-blogeři se umí ptát i pěkně nahlas! Pojďme si to všechno pěkně vyjasnit… Diskuze tří redaktorů (Petr Eliáš z CooBoo, Jiří Štěpán z Hostu, Jana Balharová z Yoli) a tří knižních bloggerek (Martina Krausová, Markéta Forejtová, Marianna Barčíková)

14:45-15:45
Jak mi vydali knížku

Stát se spisovatelem je sen nejednoho čtenáře. Jaké to je, když vám vydají knihu? Jak těžké je najít námět, čas na psaní a posléze taky nakladatele? A jaká překvapení – pozitivní i negativní – potkaly na cestě za splěným snem čtveřici talentovaných nováčků naší literární scény? Mladí a nadějní autoři Alžběta Bílková (Fragment), Pavel Bareš (Host), Anna Musilová (YOLI) a Mirka Varáčková (Booklab) na téma literárních začátků. Křest knih Alžběty Bílkové + Mirky Varáčkové + vyhlášení Hvězdy inkoustu.

16:00-17:30
Kovy o všem

Jeden z nejoblíbenějších českých youtuberů na Světě knihy/na HumbookStage? Ovšem! Prozradí i to, co v jeho knize nebylo? Ovšem! A bude se pak podepisovat? Ovšem! Hodinka a půl s Kovym bude prostě o všem…